Фотографија од Вања на листата на МВР за исчезнати лица

0
35

Името и фотографијата на младата Вања Ѓорчевска која исчезна вчера во утринските часови се најде на листата на исчезнати лица на веб страницата на Министерството за внатрешни работи.

„ЃОРЧЕВСКА ВАЊА татко Александар мајка Зорица род.27.02.2009 год. во Скопје каде и живее.

Исчезната на 27.11.2023 год. во утринските часови на пат кон ООУ „Песталоци“ во општина Центар-Скопје.

Опис: висина 175 см, тежина 58 кг, коса темно кафеава, очи кафеави, носи протези на горни и долни заби,има бемка на десна страна од лицето. Облечена во плав блузон, црна јакна, црни фармерки со странични џебови, бели патики со кафеави линии.Со себе носи школски ранец и мобилен телефон марка Ајфон.“, стои на веб страницата на МВР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here