More

    Албанија ќе бара од ЕУ да се продолжи процесот на пристапување без Македонија

    Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјавил дека Албанија ќе бара од Европската унија да го продолжи процесот за пристапување одвоено од Северна Македонија. Рама истакнал дека не е оптимист за тоа дека Бугарија наскоро ќе го укине ветото, а додал и дека Албанија веќе не може да чека да се реши спорот. Рама нагласил дека […]

    The post Албанија ќе бара од ЕУ да се продолжи процесот на пристапување без Македонија first appeared on TV21.mk.

    spot_img