More

    Али Ахмети за РТВ21: Треба да има одговорност и за партиите кои повикуваа на бојкот

    Зборувајќи за бројката од 130 илјади граѓани кои останаа непопишани, за нивната етничка припадност која сега стана предмет на манипулација и политизација, а која не може да се знае со точност затоа што овие лица го бојкотираа пописот, лидерот на ДУИ Али Ахмети во интервју за РТВ21, повика на одговорност за опозиционите политички партии кои […]

    The post Али Ахмети за РТВ21: Треба да има одговорност и за партиите кои повикуваа на бојкот first appeared on TV21.mk.

    spot_img