22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Брнз: Македонија напредна во борбата против корупцијата, но претстои уште многу работа

 Корупција, толку често го слушаме зборот што веќе стравувам дека ќе го загуби и значењето. Има долгорочни последици што ги ограничуваат шансите за успех на една земја, нагласи Кејт Мери Брнз, амбасадор на САД во РС Македонија на денешниот регионален форум „Борбата против корупција: Западен Балкан во фокусот“. За амбасадорката Брнз важно е да се […]

The post Брнз: Македонија напредна во борбата против корупцијата, но претстои уште многу работа first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles