More

    Ескобар ексклузивно за Топ чанел: Нападите на Бериша врз амбасадорката Ким се напади врз претседателот Бајден

    По обвинувањата и навредите, во континуитет искажани од Сали Бериша и неговите приврзаници, за американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким, која ја нарекуваат гувернерка која се меша во внатрешните работи на Албанија, на прашања на Топ чанел упатено до Стејт департментот, дали тоа е целосно личен пристап на Ким кон Бериша, екслузивно одговорил Габриел Ескобар, […]

    The post Ескобар ексклузивно за Топ чанел: Нападите на Бериша врз амбасадорката Ким се напади врз претседателот Бајден first appeared on TV21.mk.

    spot_img