Матичните лекари на протест, министерот се обиде да ги смири со благодарници, тие одбија

Share This Post

Матичните лекари со протест го одбележа Светски ден на здравјето. Пред Министерството за здравство изнесоа нивните барања. Едно од нив е капитациониот бод од 63 да се зголеми на 90 денари по пациент. За да ја смири ситуацијата, министерот Беким Сали на протестот се појави со благодарници за лекарите. Но, откако им ги подели, лекарите […]

The post Матичните лекари на протест, министерот се обиде да ги смири со благодарници, тие одбија first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img