More

    НАТО ќе испрати повеќе оружје во Украина, но не може да обелодени детали

     По денешниот вонреден состанок на министрите за надворешни работи на НАТО заедно со шефот на украинската дипломатија, ветено му е на Киев повеќе оружје, но не НАТО не може да објавува детали за типот на оружје, јави дописничката на МИА од Брисел. Тоа го рече и украинскиот министер, Дмитро Кулеба, попладнево, одговарајќи на новинарско прашање […]

    The post НАТО ќе испрати повеќе оружје во Украина, но не може да обелодени детали first appeared on TV21.mk.

    spot_img