22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ненси Пелоси позитивна на Ковид-19

Претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси е позитивна на тестот за Ковид-19, се вели во соопштението од нејзиниот кабинет. „Откако тестирањето беше негативно оваа недела, спикерот Пелоси има позитивен резултат на тестот за Ковид-19 и е асимптоматски“, објави нејзиниот портпарол Дру Хамил на Твитер. „Таа е   вакцинирана со двојна доза и со заслувачка доза“. „Пелоси […]

The post Ненси Пелоси позитивна на Ковид-19 first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles