More

    Париз го повика рускиот амбасадор по неговата „непристојна“ комуникација за Буча

    Откако руската амбасада во Франција ги негираше негираше масакрите во Украина, на разговор беше повикан амбасадарот на Русија во Париз од страна на шефот на француската дипломатија Жан-Ив Ле Дриан, кој беше огорчен од овие забелешки, јави дописникот на МИА. Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дриан денеска повторно го повика рускиот амбасадор во […]

    The post Париз го повика рускиот амбасадор по неговата „непристојна“ комуникација за Буча first appeared on TV21.mk.

    spot_img