19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Пресуда за „Меѓународен сојуз“ – Бојан Јовановски доби 9 години казна затвор

Денеска во Кривичниот суд – Скопје во тек е изрекувањето на пресудата за предметот „Меѓународен сојуз”. Во овој предмет првообвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и уште четири други лица, меѓу кои и поранешната пратеничка Фросина Ременски. Судот го прогласи Јовановски за „виновен“ и му одреди казна затвор од 9 години. „Се утврдува казна […]

The post Пресуда за „Меѓународен сојуз“ – Бојан Јовановски доби 9 години казна затвор first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles