More

    Грција добива 3,6 милијарди евра од Фондот на ЕУ за закрепнување од коронавирусот

    Грција добила исплата на 3,6 милијарди евра од доделените 30,5 милијарди од Фондот на Европската унија за закрепнување од пандемијата на коронавирусот, изјави денеска потпретседателот на Европската комисија, Валдис Домбровскис. Домбровскис разговараше преку видео врска со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на неговата посета на Атина, бидејќи е позитивен на коронавирус. Европскиот фонд за […]

    The post Грција добива 3,6 милијарди евра од Фондот на ЕУ за закрепнување од коронавирусот first appeared on TV21.mk.

    spot_img