22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Канада воведува двегодишна забрана за странци да купуваат недвижен имот

 Канадските власти најавија дека две години ќе им забранат на странските инвеститори да купуваат недвижен имот, со цел да ги намалат цените на куќите во државата и да им овозможат на своите граѓани полесно да добијат „покрив над глава“. Во најавата за годинешниот буџет, министерката за финансии Кристиа Фриланд вклучи низа мерки насочени кон борба […]

The post Канада воведува двегодишна забрана за странци да купуваат недвижен имот first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles