More

    Ковачевски-Ескобар: Со САД стоиме рамо до рамо како стратешки партнер во интегративните процеси

    Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски за време на Економскиот форум Делфи во Грција, оствари средба со заменик-помошникот на државниот секретар на Соединетите Американски Држави за европски и евроазиски прашања и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар. На средбата Ковачевски и Ескобар разговараа за актуелната состојба во светски рамки, кризата предизвикана […]

    The post Ковачевски-Ескобар: Со САД стоиме рамо до рамо како стратешки партнер во интегративните процеси first appeared on TV21.mk.

    spot_img