More

    Лавров: Преговорите меѓу Русија и Украина не се одвиваат без проблеми

    Преговорите меѓу Москва и Киев не се одвиваат без проблеми, но Русија ќе се обиде да ги постигне сите свои цели, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на прес-конференција по разговорот со неговиот ерменски колега Арарат Мирзојан. – Го информирав мојот пријател и колега за преговорите меѓу руската и украинската делегација. Тие […]

    The post Лавров: Преговорите меѓу Русија и Украина не се одвиваат без проблеми first appeared on TV21.mk.

    spot_img