МВР со вежба за справување во вонредна ситуација – ќе бидат користени сирени, времено затварање на крстосницата кај Амбасадата на САД

Share This Post

Утре (09.04.2022) во период од 09,00 до 12,00 часот, припадниците на Министерството за внатрешни работи ќе изведат заедничка вежба за справување во вонредна ситуација со персоналот од Амбасадата на САД во Скопје. Вежбата ќе се изведува во Амбасадата на САД. Како дел од сценариото за вежбата ќе бидат користени сирени за тревога, кои ќе можат […]

The post МВР со вежба за справување во вонредна ситуација – ќе бидат користени сирени, времено затварање на крстосницата кај Амбасадата на САД first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img