22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Петровска се сретна со Ескобар

 Министерката за одбрана Славјанка Петровска која учествува на Делфу форумот во Грција, на нејзиниот фејбук профил објави дека имала средба со Габриел Ескобар, заменик помошник државен секретар во Бирото за европски и евроазиски работи во американскиот Стејт департмент. – Благодарни сме за континуираната и конзистентна  поддршка за европските и евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Членството […]

The post Петровска се сретна со Ескобар first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles