22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Русија протера 45 вработени во полската амбасада и двајца бугарски дипломати

 Русија протера 45 вработени во полската амбасада и членови на конзуларниот персонал, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи. Станува збор за одговор на неодамнешното протерување на руски дипломати од Варшава. Полска минатиот месец протера 45 руски дипломати кои ги обвини дека работеле за руските разузнавачки служби. Русија ги отфрли таквите обвинувања како неосновани.Официјална Москва […]

The post Русија протера 45 вработени во полската амбасада и двајца бугарски дипломати first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles