More

    Сончево и потопло со мала локална облачност

    Сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер претежно од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8, а максималната од 18 до 25 степени. Во Скопје, сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб претежно југозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а […]

    The post Сончево и потопло со мала локална облачност first appeared on TV21.mk.

    spot_img