22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Судиите најавуваат предупредувачи протест на 28 април ако не бидат усвоени измените на Законот за плати на судиите

Управниот одбор на Здружението на судиите на Република Северна Македонија (ЗСРСМ) бара целосно исполнување на барањата дефинирани во Стратегијата и Предлог-активностите за реализација на Стратегијата за подобрување на материјалниот статус на судиите по сите 6 точки, доставени до Министерството за правда и надлежните судски институции, информираат Управен одбор на ЗСРСМ. Овој е заклучено на последната […]

The post Судиите најавуваат предупредувачи протест на 28 април ако не бидат усвоени измените на Законот за плати на судиите first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles