More

    Украински форензичари почна ексхумација на тела од масовна гробница во Буча

    Форензичари денеска почнаа ексхумација на тела од масовна гробница во украинскиот град Буча, завиткувајќи ги во црна пластика и изложувајќи ги телата на цивилите, за кои официјални лица тврдат дека загинале за време на руската инвазија. Руслан Кравченко од обвинителството во Буча изјави дека се ексхумирани 20 тела, од кои 18 биле со прострелни рани […]

    The post Украински форензичари почна ексхумација на тела од масовна гробница во Буча first appeared on TV21.mk.

    spot_img