More

    Хегер: Словачка и донираше на Украина противракетен систем С-300

    Словачка и донираше на Украина  моќен систем за противвоздушна одбрана С-300 како мала помош во одбраната од руската агресија, изјави денеска словачкиот премиер Едуард Хегер. Британските медиуми пренесуваат дека Украина секојдневно го повикува Западот да и донира од толку потребното оружје. -Можам да потврдам дека Словачка донираше ракетен систем С-300, врз основа на нивното барање […]

    The post Хегер: Словачка и донираше на Украина противракетен систем С-300 first appeared on TV21.mk.

    spot_img