22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Жителите загрижени поради ископот во Лабуништа – чудна одлука на Управниот суд, изненаден и министерот Бектеши

Откако пред две години Министерството за економија и Владата издадоа забрана, сега реактивирање на работата во еден од каменоломите во Лабуништа повторно им донесе „главоболка“ на локалните мештани. Компанијата од Велешта, струшко која ја има концесијата за каменоломот, во јули 2021 година поднесе жалба пред Управниот суд, кој пак донесе одлука дека не е надлежен […]

The post Жителите загрижени поради ископот во Лабуништа – чудна одлука на Управниот суд, изненаден и министерот Бектеши first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles