19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Наезда на скакулци во ЈАР

 Најголема наезда на скакулци во изминатите децении е забележана во Јужноафриканската Република (Јужна Африка), објавија локалните медиуми. Министерството за земјоделство на земјата соопшти дека тоа се однесува на голем број провинции во државата. Во моментов, најпроблематично е во три провинции – Источен Кејп, Западен Кејп и Северен Кејп. Јужна Африка страда од инвазија на кафени […]

The post Наезда на скакулци во ЈАР first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles