More

    Притвор за синот од тетовско кој ја уби сопствената мајка

    Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 45-годишен жител на селото Селце, кој при вршење семејно насилство, со умисла ја лишил од живот сопствената мајка. На 8 април, во дворот на семејната куќа во која живееле, без повод и причина, осомничениот ја нападнал жртвата, нанесувајќи и смртоносен удар со секира. Со […]

    The post Притвор за синот од тетовско кој ја уби сопствената мајка first appeared on TV21.mk.

    spot_img