More

    СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ НА МАРАДОНА: Поранешниот англиски репрезентативец го стави на аукција, бројките вртоглаво растат!

    Поранешниот англиски репрезентативец Стив Хоџ, кој ги размени дресовите со Марадона во четвртфиналето на Светското првенство во 1986 година. Тогаш, Аргентина ја освои етапата на Ацтеките во Мексико, благодарение на двата гола на Марадона, од кои едниот е познат како „Божја рака“. Хоџ реши да го продаде тој дрес, а проценетата вредност е околу 4 […]

    The post СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ НА МАРАДОНА: Поранешниот англиски репрезентативец го стави на аукција, бројките вртоглаво растат! first appeared on TV21.mk.

    spot_img