22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

149 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 2.669 тестови, а регистрирани се 149 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 77, Битола – 16, Прилеп и Кавадарци – по 9, Делчево – 6, Гостивар, Охрид и Ресен – по 4, Тетово и Кичево – по […]

The post 149 нови случаи на ковид-19 – пријавени 4 починати лица first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles