19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Зошто пивските шишиња обично се направени од кафеаво стакло?

Дали некогаш сте отвориле шише пиво, да го истурите во проѕирна чаша и да го оставите на сонце, а потоа да се вратите по него и да сфатите дека вкусот повеќе не е ист? Што всушност се случило? Тој чуден вкус е всушност од хемиско соединение кое мириса слично на она што го произведуваат творовите. […]

The post Зошто пивските шишиња обично се направени од кафеаво стакло? first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles