More

    Најмногу дожд во Маврови Анови

    Утрово е претежно облачно со локални врнежи од дожд. Во горниот дел на Повардарието ветерот го промени правецот во северен и е засилен. За изминатите 24 часа заклучно до 8 часот изутрина најмногу дожд паднал во Маврови Анови каде се измеренеи 5 л/м2 воден талог, 2 во Охрид, и по 1 во Скопје кај Петровец, Штип, и во Куманово. […]

    The post Најмногу дожд во Маврови Анови first appeared on TV21.mk.

    spot_img