22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Расим Љајиќ повреден во тешка сообраќајна несреќа – загина неговиот возач

 Лидерот на Социјалдемократската партија на Србија и поранешен вицепремиер на српската влада, Расим Љајиќ, денеска околу девет часот доживеа тешка сообраќајна несреќа на автопатот Белград-Ниш, кај Ражањ, јави дописникот на МИА од Белград. Како што соопшти МВР, возилото „Шкода Суперб“ во која се наоѓал Љајиќ од засега непознати причини излетало од патот и се превртело, […]

The post Расим Љајиќ повреден во тешка сообраќајна несреќа – загина неговиот возач first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles