22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Сите партии се „за“ отстранување на „20%“ – но, ниедна не презема прв чекор за започнување на процесот

Речиси сите политички партии се изјасниле ЗА отстранување од Уставот на “20%“ за Албанците, но ниедна не презема конкретен чекор. ТВ21 ги праша албанските партии дали некоја од нив ќе преземе иницијатива за организирање средба и да се види дали има 2/3 од потребните гласови за уставни измени. ДУИ и АА не одговорија. Потпретседателот на […]

The post Сите партии се „за“ отстранување на „20%“ – но, ниедна не презема прв чекор за започнување на процесот first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles