More

    Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица

    Актуелните правила и предусловите за патување во Грција, односно задолжителен документ за Ковид-19, како и мерките во внатрешноста на земјата се непроменети и продолжени за уште една седмица, јави дописничката на МИА од Атина. Новата министерска одлука „Предуслови за влез во земјата за ограничување на ширењето на Ковид-19“, веќе е објавена во Службен весник на […]

    The post Актуелните мерки за патување во Грција продолжени за уште една седмица first appeared on TV21.mk.

    spot_img