More

    Голем шумски пожар на Халкидики

    Голем шумски пожар избувна утрово во непрооден дел во областа Мола Калива кај Касандра на првиот крак на Халкидики, а во тек се напори огнените јазици да се стават под контрола, јави дописничката на МИА од Атина. Противпожарната служба на Грција интервенира со 150 пожарникари со шест пешадиски тима, 40 возила и четити авиони, а […]

    The post Голем шумски пожар на Халкидики first appeared on TV21.mk.

    spot_img