19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Десетици илјади најверојатно убиени во Мариупол, вели Зеленски

Десетици илјади луѓе најверојатно се убиени во јужниот град Мариупол од руската инвазија, според украинскиот претседател Володимир Зеленски, цитиран од новинската агенција Ројтерс. На видео средбата со јужнокорејските пратеници, тој рече: „Мариупол е уништен, има десетици илјади мртви, но и покрај ова, Русите не ја прекинуваат нивната офанзива“. Би-Би-Си не може да го потврди тврдењето […]

The post Десетици илјади најверојатно убиени во Мариупол, вели Зеленски first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles