22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Русија тврди дека уништила системи „С-300“ што биле донирани на Украина

Русија тврди дека уништила противракетни системи „С-300“ во Украина што Киев ги доби од една европска држава, соопшти денеска руското Министерство за одбрана, како и дека руските сили собориле два авиони „Су-25“. Руското МО тврди дека ракети „Калибар“ лансирани во неделата уништиле четири лансери „С-300“ сокриени во хангар во предградие на Дњипар. Во нападот биле […]

The post Русија тврди дека уништила системи „С-300“ што биле донирани на Украина first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles