22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Рускоска: Собравме доволно докази за Зеќири – Советот на Кривичен суд утре ќе одлучува по жалбата за притворот на Зеќири

Најверојатно утре ќе има одлука по жалбата која адвокатот на Мухамед Зеќири ја поднесе за 30-дневниот притвор. Од Основниот суд Скопје 1 за ТВ21 информираат дека Кривичниот совет е формиран и тече рокот од 48 часа за донесување одлука. Оттаму додаваат дека најверојатно одлуката ќе биде донесена утре. Обвинителката Вилма Рускоска во интервју за ТВ […]

The post Рускоска: Собравме доволно докази за Зеќири – Советот на Кривичен суд утре ќе одлучува по жалбата за притворот на Зеќири first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles