22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Следниот чекор е Планот за закрепнување и одржливост да биде одобрен од Советот на ЕУ, што се очекува на почетокот на мај

Откако Европската комисија ќе ја даде својата позитивна оценка за Планот за закрепнување и одржливост, следниот чекор е тој конечно да биде одобрен од Советот на Европската унија. Ова го соопшти шефот на претставништвото на ЕК во Бугарија Цветан Ќуланов на техничкиот брифинг во Софија. Ова е веста на денот од Република Бугарија, избрана на […]

The post Следниот чекор е Планот за закрепнување и одржливост да биде одобрен од Советот на ЕУ, што се очекува на почетокот на мај first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles