22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Ѓилас: Вучиќ ме сослуша, кажа дека ќе го соопшти својот став до крајот на неделата

Лидерот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, по денешната средба со претседателот Александар Вучиќ изјави дека изнесол барање за нови избори во Белград до крајот на оваа година, јави дописникот на МИА од Белград. – Тој ме ислуша и кажа дека ќе разговара со сопартијците (СНС) и дека до крајот на неделата […]

The post Ѓилас: Вучиќ ме сослуша, кажа дека ќе го соопшти својот став до крајот на неделата first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles