More

    Боење велигденски јајца со салфетки: Ќе ги добиете најубавите мермерни шари (ВИДЕО)

    Велигден се ближи и време е да размислиме како да украсиме јајца оваа година. Ви ја предлагаме оваа прекрасна и многу едноставна техника. За да ги добиете најубавите шари од мермер, потребни ви се само неколку состојки и околу половина час: Потребни состојки: јајца салфетки гел боја оцет масло Подготовка: Варете ги јајцата околу 6-7 […]

    The post Боење велигденски јајца со салфетки: Ќе ги добиете најубавите мермерни шари (ВИДЕО) first appeared on TV21.mk.

    spot_img