More

    Груевски, Мијалков и уште пет лица од Западен Балкан на „црната листа“ на САД

    Поранешниот премиер во бегство Никола Груевски, поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков и уште пет лица од Западен Балкан се најдоа на „црната листа“ на САД. Министерството за финансии на САД ја објави листата на санкции за делот за корупција, со кои се опфатени седум лица од Западен Балкан, а три од нив се […]

    The post Груевски, Мијалков и уште пет лица од Западен Балкан на „црната листа“ на САД first appeared on TV21.mk.

    spot_img