22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

ДУИ: Скандалозно, Села и Алијансата вршат јавен притисок врз судството

Демократската Унија за Интеграција оценува дека денешната прес-конференција на претседателот на АА, Зијадин Села е јавен притисок врз целиот правосуден систем и вработените во овој сектор. „Денешното појавување пред медиумите е скандалозно, неприфатливо, досега невидено и претставува грубо и директно мешање во правосудниот систем и независноста на судството. Суровото мешање во судовите и обвинителството зборува […]

The post ДУИ: Скандалозно, Села и Алијансата вршат јавен притисок врз судството first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles