More

    Му се заканил дека ќе му ги скрши и рацете и нозете – ОЈО отвори истрага за изнуда во Скопје

    Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Изнуда од член 258 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот 43-годишник, во периодот од октомври 2021 година до 11.04.2022 година, со намера за себе да прибави противправна имотна корист, со сериозна закана […]

    The post Му се заканил дека ќе му ги скрши и рацете и нозете – ОЈО отвори истрага за изнуда во Скопје first appeared on TV21.mk.

    spot_img