More

    Повеќе луѓе застрелани на метро станица во Њујорк

     Повеќе луѓе се застрелани, а пронајдени се и неактивирани експлозивни направи на метро станица во Њујорк, јавија локалните медиуми повикувајќи се на извори од противпожарната служба. Инцидентот се случил утринава на метро станицата на 36-та улица во населбата Сансет Парк во Бруклин. Сообраќајот е во прекин. Полицијата на Њујорк на Твитер напиша дека „во моментов нема активни експлозивни направи“ на местото на инцидентот. Во трк е […]

    The post Повеќе луѓе застрелани на метро станица во Њујорк first appeared on TV21.mk.

    spot_img