22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

САД побараа итно ослободување на Владимир Кара-Мурза

Администрацијата во Вашингтон ги повика руските власти веднаш да го ослободат рускиот опозициски политичар Владимир Кара-Мурза. – САД се загрижени од тоа што се случи со задржувањето на истакнатиот лидер на граѓанското општество Владимир Кара-Мурза. Внимателно ја следиме ситуацијата и настојуваме со повик за негово итно ослободување, се вели во изјавата на државниот секретар Ентони Блинке објавена синоќа на Твитер. Кара-Мурза […]

The post САД побараа итно ослободување на Владимир Кара-Мурза first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles