22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Се укинува носењето маски во затворeни простории, Владата ги усвои новите ковид-мерки

Откако претпладнето Главниот координативен кризен штаб (ГККШ) ги усвои заклучоците од Комисијата за заразни болести, и Владата на денешната редовна седници ги донесе новите ковид-мерки со кои меѓу другото се укинува носењето маски на затворено. Оваа информација ја објави на својот фејсбук профил првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу […]

The post Се укинува носењето маски во затворeни простории, Владата ги усвои новите ковид-мерки first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles