22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

СОНК очекува покана за средба и се надева на прифатлив предлог за зголемување на платите

Претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура Јаким Неделков попладнево информираше дека досега не се регистрирани посериозни проблеми или притисоци врз штрајкувачите. Во текот на денешниот ден очекуваат покана за средба од надлежните институции, а за времето на одржување на средбата и резултатите од неа, како што напиша Неделков на Фејсбук, јавноста ќе биде […]

The post СОНК очекува покана за средба и се надева на прифатлив предлог за зголемување на платите first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles