19.3 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Украинско Обвинителство: Во предградие на Киев во подрум пронајдени тела на шестмина застрелани цивили

 Пронајдени се телата на шест лица кои биле застрелани во подрум на зграда надвор од Киев, во местото Бровари, се вели во денешното соопштение на украинската државна обвинителка Ирина Венедиктова. „Нови ѕверства на руската армија се откриени во регионот на Киев: нападнат е конвој за евакуација на деца. Во подрум на куќата се пронајдени тела […]

The post Украинско Обвинителство: Во предградие на Киев во подрум пронајдени тела на шестмина застрелани цивили first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles