22.4 C
New York
Monday, May 16, 2022

Buy now

Зошто луѓето кои го гледаат убиството на ракометарот не реагираат и се пасивни? Одговара Новотни

Психијатарот д-р Антони Новотни во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 одговори зошто луѓето кои го гледаат убиството пред локалот на ракометарот Денис Тот не реагираат и се пасивни. Според него, се повеќе ние како луѓе ги губиме хуманите вредности како емпатија, солидарност. „Солидарноста била дел од нашите животи, ама така не учеа дома. Така […]

The post Зошто луѓето кои го гледаат убиството на ракометарот не реагираат и се пасивни? Одговара Новотни first appeared on TV21.mk.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,308FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles