Wednesday, November 29, 2023

Две лица го симнале црковното и закачиле албанско знаме на Попова Шапка(Видео)

Две маскирани лица го симнале знамето на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија од јарбол пред храмот Свети Наум Охридски, по што е поставено знаме на Албанија. Претседателот на црковниот одбор го пријавил...
Latest
Recommended

Две лица го симнале црковното и закачиле албанско знаме на Попова Шапка(Видео)

Две маскирани лица го симнале знамето на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија од јарбол пред храмот Свети Наум Охридски, по што е поставено знаме на Албанија. Претседателот на црковниот одбор...

Како ќе сообраќаат автобусите на ЈСП за време на Министерскиот совет на ОБСЕ?

Jавниот превоз утре, среда (29.11.2023 год) и в четврток (30.11.2023 год), поради одржување на Министерскиот совет на ОБСЕ, ќе функционира со изменет режим од вообичаениот, а продажните места на...

Тен Хаг: Сите тренери се жалат на распоредот, а секоја година ни наметнуваат повеќе натпревари

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг смета дека густиот календар влијае на повредите на фудбалерите. Во моментов повредени се шест играчи на Манчестер јунајтед: Касемиро, Лисандро Мартинез, Мејсон Маунт, Џони Еванс,...

Придружете се на нашата заедница на ПРЕТПЛАТНИЦИ и бидете дел

За да се претплатите, едноставно внесете ја вашата е-адреса на нашата веб-страница или кликнете на копчето за претплати подолу.

„Spotify“ и „Google“ имаат таен договор

Двете компании склучија таен договор за плаќање на надокнади. Американскиот технолошки гигант „Google“ склучи таен договор со „Spotify“ кој дозволува шведскиот сервис за стриминг на...

Audi R8 стана „ракета“ на патиштата за 600.000 евра!!!

Иако Audi R8 е на заминување, познатиот тјунер понуди вистинско уживање. Зад проектот, за кој ќе се зборува со години, стои иконскиот тјунер, ABT Sportsline. Предметниот...

Драма на концерт на Калиопи: На жена од публиката и се слошило, пејачката во солзи!

Вечерва во салата на МТС беше организиран концерт на Калиопи, а непосредно пред почетокот на концертот на една жена од публиката и се слошило,...

„Вака изгледа небото на вљубените“: Лет со балон во една од најубавите земји во светот!!!

Обвиен во мистериозен шарм, под небото на вљубените, се наоѓа бајковит лавиринт на антички регион. Овде, речиси секој камен крие приказна стара илјадници години. Областа...

Вести од прва рака!

Пристап до ексклузивни материјали од сите медиуми

Онаир е дигитален дистрибутер на сите видеа на на повеќе национални телевизии во Македонија и со тоа вие имате пристап од сите видеа на едно место.