More

    Макрон предупредува на „ескалација на зборовите“ по обвинението на Бајден за геноцид

    Во вторникот вечерта, американскиот претседател Бајден ги обвини руските сили за геноцид во Украина, велејќи дека Владимир Путин се обидува да ја „збрише идејата“ за украинскиот идентитет. Сега францускиот претседател Емануел Макрон одби да го повтори своето обвинување, велејќи дека лидерите треба да бидат внимателни со јазикот. Говорејќи за француската телевизија како дел од неговата […]

    The post Макрон предупредува на „ескалација на зборовите“ по обвинението на Бајден за геноцид first appeared on TV21.mk.

    spot_img