Мојсова: Оток на мозокот настанува од недостаток на кислород, и натаму тврдам дека кај ракометарот немаше видливи повреди

Share This Post

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека и натаму тврди дека кај ракометарот Денис Тот немало видливи повреди. „Мозкот може да отече при повреди, во сообраќајки но обично ги гледаме во околина на оток“, вели Мојсова. На модераторско прашање за тоа дека станува имало удар, Мојсова […]

The post Мојсова: Оток на мозокот настанува од недостаток на кислород, и натаму тврдам дека кај ракометарот немаше видливи повреди first appeared on TV21.mk.

spot_img

Related Posts

Бесими: Се наоѓаме во период кога една по друга следат три кризи

Министерот за финансии Фатмир Бесими гостува вечерва во дебатниот...

Владата и СОНК се договорија – 12% покачување за наставниците

Синдикатот за образование, наука и култура и Владата на...

Балканот не се препознава по укажувачи повеќе институции не доставуваат извештаи до антикорупциска

Иако многу институции имаат внатрешен систем за пријавување, тие...
- Advertisement -spot_img